Animefest 2013

12. března 2016 v 22:14 | Shizu
Animefest... letos můj první. A jelikož mě zaujali cosplayeři, kteří na AF každoročně jsou, rozhodla jsem se, že si také zkusím nějakým způsobem sehnat cosplay. Zhruba od února jsem začala pracovat - s pomocí rodičů - na mém úplně prvním cosplayi, a to Megurine Luky z Vocaloidu. Plánovala jsem navštívit Animefest i minulý rok, ale bohužel jsem udělala tu chybu, že jsem veškerou aktivitu přenechala mé kamarádce, která mi bohužel oznámila, že na ten Animefest zapomněla a že už je asi týden po něm... No, naštěstí je stále ještě živá... :D Nicméně o to víc jsem se vyhecovala, že na další Animefest půjdu. A taky se tak stalo.Jelikož to na Výstaviště BVV mám kousek, dopravu jsem mohla vypustit z hlavy. I tak jsem tam byla pouze v sobotu, "jen tak na zkoušku". Plánovala jsem si, jak budu střídat jednu přednášku za druhou a tak, bohužel, realita mě smetla opět na zem; bylo tam tolik lidí, že jsem to s kámošem po chvíli čekání vzdala. Jediné, co jsme stihli, bylo promítání prvního dílu triologie Berserk. Byla to úžasná podívaná, ta grafika, mmm :3. Jediné, co mě štve, je to, že jsem už nestihla druhý a třetí díl, z čehož ten třetí byl údajně světovou premiérou - odečteme-li Japonsko.

Nicméně i tak jsem si sobotu užila plnými doušky - i přes to ošklivé počasí (jaká "náhoda": od pátku, kdy AF začínal, bylo ošklivo, sem tam pršelo, bylo zataženo celý den; a hned, jak bylo pondělí, zase hezky zářilo sluníčko a mráčky se ukázaly maximálně párkrát za den. Heheh, ty nahoře, you won ;) :D). Nevěděla jsem, kam dřív; zda s úžasem sledovat povedené - ale i ty méně povedené - cosplaye, nebo zírat na přehršel moe plyšáčků, mašliček a různých čačovinek, co si tam může člověk koupit, nebo se přehrabovat v hromadě plakátů či snad ochutnat nějaké jídlo v restauraci.

Bylo tam tolik podnětů, které stály za to. Ani jsem nevěděla, co si koupit, protože toho tam bylo tolik :D. Nakonec jsem odešla s wallscrollem Vocaloidu, třemi plackami, z nichž jedna je pro moji kamarádku, AF tričkem, miskou s hůlkami a koláčkem pro štěstí. Je toho celkem málo, I know, I know. Ale o to víc toho utratím na příštím AFku, kde budu od pátku do neděle, jelikož letos mě v neděli čekal koncert se sborem, tak jsem se nechtěla namáhat až do pozdních večerních hodin a s těžkým srdcem opustila Animefest někdy kolem páté hodiny (přišla jsem tam v 8:30 +-). Mezitím jsem ještě minimálně 4x navštívila obchůdky, nechala se vyfotit fotografem, který mi fotky dluží doteď (snad mi je pošle T^T) a zahrála si japonské šachy Shogi.

Byl to také skvělý pocit, když ke mě chodili lidi a chtěli se se mnou fotit :D. Je to takový hrozný nezvyk, když jsem celý život šedá myš zakopaná kdesi v koutě a najednou na mě lidi vzhlížejí v jiném světle. O to víc se mi otaku komunita začala líbit. Jsem v podstatě takový nováček; v okruhu anime a mangy se "pohybuji" pouze rok, ale o to víc mě to zajímá, jelikož jsem konečně našla něco, co mi vytváří životní cíle a chuť žít s úsměvem na tváři - ale dost, vytrhuji myšlenky z mojí rozpracované úvahy :D.

No, tak to by byly asi všechny moje dojmy z Animefestu 2013, jediné, co mě mrzí, je to, že jsem se tam v podstatě s nikým neseznámila T.T. Ale o to víc se těším na příští rok, dokonce už mám i rozmyšlené, za co příští rok půjdu :3. No, nesmím zapomenout sem také vložit fotky; moc jich není, spíš jsou to pouze fotky mě a dalších cosplayerů, ale i tak je sem musím dát :D. Byli jste taky na Animefestu? Jaké z toho máte pocity? Rozhodně se podělte ^_^
Vaše Shizu ^^


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama