Animefest 2014

12. března 2016 v 22:17 | Shizu
Už uběhl téměř měsíc od doby, kdy se u nás v Brně konala akce, která je pro mnohé otaku a cosplayery velmi důležitá - AnimeFest. Proto jsem se rozhodla, že dokud mám zážitky z tohoto úžasného festivalu v relativně živé paměti, napíšu o tom něco na způsob "reportu".

Letošní AnimeFest pro mě byl něčím naprosto odlišným než ten loňský. Už jen v tom, že jsem jej strávila po boku mých dobrých kamarádek, které u mě během těch tří dní nocovaly. Také jsem se během roku seznámila se spoustou lidí a s mnohými z nich jsem se tam měla poprvé setkat "naživo". Už týden před akcí jsem byla poněkud nervózní, jelikož jsem měla strach, že na něco zapomenu, že nemám všechno hotové, i přes to, že všechno bylo krásně naplánované do posledního detailu. Dva dny před conem jsme jeli vyzvednout můj secret cosplay a já si konečně mohla oddechnout.

Pátek

Uteklo to jako voda a byl tu pátek. Radši jsem nešla ten den do školy, abych mohla vše pečlivě připravit na příjezd mých kamarádek a také abych si mohla pořádně přichystat mé cosplaye.

Netrvalo dlouho a byl čas jet vyzvednout mé kamarádky. Díkybohu jsme se našly bez větších problémů a mohly jet domů se pořádně nachystat. Náš plán jít na AF hned kolem 16 - 17 hodin ztroskotal, jelikož jsme 1) nestíhaly a 2) nechtěly čekat v té šílené frontě. Nakonec jsme dorazily až kolem šesté hodiny a ačkoliv se fronta zdála být šílená, mizela vskutku rychle.

Za pár desítek minut jsme se konečně ocitly uvnitř Kongresového centra, kde nás odbavili, předali tašku se spoustou papírů a v neposlední řadě nám nasadili náramky (který si díkybohu mohu opět sundat jako ten loňský! Nyhahah :D). Všude kolem nás bylo spoustu cosplayerů, ať už úchvatných kvalit či méně zdařilých, v hluku jsme občas uslyšely nějaké japonské hlášky z oblíbených anime či výkřiky jmen cosplayovaných postav a cítila jsem, jak na mě doléhá ta úžasná nálada jako minulý rok; konečně mezi svými.

Jakmile jsme se vymotaly (a mně div nepopadaly černé lilie z hlavy) z davu, postupovaly jsme pomalu směrem dolů k východu na venkovní plac. Tam se to začínalo hemžit všemožnými barvami a my v té změti poznávaly spoustu známých (i neznámých) postav. Přemýšlely jsme nad tím, jestli nezajdeme na nějakou přednášku, ale nakonec jsme se rozhodly, že se zajdeme podívat do rotundy na věci, které bychom si mohly koupit. Mezitím si nás pár lidí vyfotilo a také jsme potkávaly několik známých. Naše nálada se zvedala čím dál tím víc.

Po desáté hodině jsme se rozhodly, že bude lepší pro dnešek Výstaviště opustit, a tak jsme se odebraly na parkoviště, kde na nás čekal taťka s autem. Mezitím na nás doma čekala teplá večeře, kterou jsme rychle hodily do našich vyhladovělých žaludků, odstrojily se z cosplayů, vzájemně si pomluvily vlasy přeležené z pobytu v síťce a pomalu usnuly.

Sobota

Budík jsme měly nastavený na něco kolem šesti hodin ráno. Počítaly jsme s tím, že kolem osmé hodiny bychom mohly být opět na Výstavišti. Ha. Ha. Ha. Dobrý vtip! Nakonec nám všechny ty přípravy trvaly několik hodin a na Výstaviště se dostaly až kolem desáté hodiny ranní. (Hmm, 4 hodiny příprav, not bad)

Jakmile jsme opět vešly do areálu, bylo tam mnohem víc lidí než včera. Slunce se na nás krásně usmívalo z azurového nebe, což celkově podpořilo naši náladu a atmosféru na AF. Dnešní den byl rozhodně ten nejlepší z celého AnimeFestu, částečně díky počasí, částečně díky lidem, částečně díky zážitkům. Tento den jsem celý strávila v mém secret cosplayi, a to Chitandě Eru z Hyouky. Jelikož to je můj srdcový cosplay, cítila jsem se opravdu úžasně. Navíc jsem tušila, že budu jediná Chitanda na AF, tak jsem si to i dostatečně užila. Spoustu lidí se se mnou fotilo a já byla po dlouhé době opět doopravdy šťastná.

Spoustu času jsme strávily focením - byl mi svěřen fotoaparát a poslání, abych fotila moji kamarádku DeiDei jako skvělého Ciela spolu s dalšími Ciely a později i s jejím úžasným Sebastianem - Ari. Celé odpoledne jsme strávily v Lužáneckém parku s fotoaparátem v ruce. Nejdřív jsem fotila mé kamarádky DeiDei, Ari a Kyashi a ke konci jsem si odnesla i pár svých fotek od DeiDei. Počasí bylo opravdu nádherné a řekla bych, že to byl nejlepší den v mém životě.

Když jsme nafotily dostatek fotek, bylo načase se vrátit zpět na AnimeFest. Tam jsem strávila spoustu času s mojí bývalou spolužačkou, se kterou jsme se několik let neviděly, tak jsme si to musely náležitě nahradit. Také jsem potkala spoustu mých kamarádů a také si mě mnozí fotili, i když jen někteří opravdu věděli, jakou postavu cosplayuji. Asi nejvíc mě potěšilo, když kolem mě prošli nějací Japonci a mezi řečí jsem slyšela, jak řekli: "Chitanda Eru, Hyouka!" Na tváři se mi vykouzlil úsměv a kdyby to jen bylo možné, tak by mi oči zajiskřily přesně tak, jak Chitandě v anime.

S přibývajícími hodinami na ciferníku přibývaly i nachozené kilometry a únava. K večeru jsme byly schopné jen bezmyšlenkovitě kroužit v rotundě a po deseti kruzích přestat počítat. Nakonec jsme si sedly na schody poblíž Maido kavárny, jelikož tam to vypadalo, že by nás nemuseli vyhnat tak, jako na schodech dole. Byly jsme už unavené, a tak jsme jen seděly a odpočívaly, jelikož jsme s naší trollicí T3R3Z1 - Yuzu - byly domluvené na odchod v 10 hodin večer. Mezitím tam za námi přišli nějací divní lidé, kteří nás točili a ptali se mě na pofidérní otázky. Necítila jsem se po tom zrovna nejlíp, nevím proč, ale začala jsem se klepat (v té chvíli by se mi hodil Oreki-san. ._.). Zkrátka nejsem člověk vhodný na rozhovory o fetiši a působení cosplayů na kluky. *facepalm* Naštěstí jsem se brzy uklidnila, nicméně jsem byla docela ráda, že už jsme zanedlouho odcházeli. Říká se, že se vždy musí odcházet v nejlepším a myslím, že ani AF není výjimkou. A tak jsme se opět vrátili domů a šli načerpat energii na poslední den.

Neděle

Když jsme se vzbudily, se zklamáním jsme zjistily, že venku je zataženo a nevypadalo to, že by se to plánovalo zlepšit. Nicméně i tak jsme se nasoukaly do cosplayů a vyrazily si užít poslední den AnimeFestu 2014. Nicméně skrz nepříliš příznivé počasí jsme byly spíš otrávené a kolem dvanácté hodiny jsme prostory Výstaviště opustily. Ještě předtím jsme nafotily spoustu fotek, nakoupily poslední suvenýry a rozloučily se s našimi kamarády.

Doma jsem kamarádkám pomohla si sbalit věci, daly jsme si oběd a vydaly se na nádraží. Tam jsme se rozloučily s DeiDei a o pár hodin později jsme šli doprovodit Yuzu na autobusové nádraží. Tím byl AnimeFest 2014 definitivně u konce.

Když se na AF14 podívám zpětně, vzpomínám na něj s úsměvem na tváři. Zatím z těch 3 conů, na kterých jsem byla, to byl ten nejlepší. Možná díky lidem, se kterými jsem tam byla, možná díky tomu, že jsem tam byla všechny tři dny, možná díky zážitkům, které jsem tam zažila. Kdoví. Každopádně to byl skvěle strávený čas a už se nemohu dočkat na Advík, který mě čeká o prázdninách.

Jak na sviňu, zrovna když jsem zmáčkla spoušť, tak se začali hýbat... :D

Prostory Výstaviště~

Sice nevím, kdo to byl a jaký to byl cosplay, ale byl boží! Asi zavedu tradici, že musím mít každý rok fotku s nějakým úžasným furry cosplayerem. :3 <3

Úžasná Misa Misa~

Silent hill~ :3

Gray Fullbuster~ :3

Úžasná Anju.

T3R3Z111, L0V3 Y0UU~ <3

Úžasný cosplay Vincenta Lawa~ Strašně mě potěšilo, že jsem ho tam potkala, jelikož Ergo Proxy není moc známé anime.

Moje spolužačka v cosplayi Pinkie Pie~

Moje bývalá spolužačka Áďa, které vděčím za to, že cosplayuji a že znám anime. <3

DeiDei v úžasném cosplayi Luxurious Ciela~ Mám tě ráda <3
Shizu~
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama