Steampunk progress

23. dubna 2016 v 11:58 | Shizu

Jelikož jsem již nějakou dobu byla blázen do tohoto úžasného stylu, rozhodla jsem se vymyslet si vlastní steampunkovou verzi nějaké postavy. Přemýšlela jsem a přemýšlela a nakonec toto rozhodnutí padlo na Ciela, jelikož žádnou svoji steampunkovou verzi neměl a já již předtím přemýšlela, na jaké jeho další verzi začnu pracovat. No, a bylo to jasné!

Nejprve jsem si navrhla, jak to všechno vůbec bude vypadat. Bohužel jak jsem teď hledala všude možně, můj prvotní návrh se mi naneštěstí někde vytratil, ale díkybohu se moc nelišil od výsledku.

Jakmile vše bylo pečlivě promyšleno a navrhnuto, začal se shánět materiál. Díky bohu za taťkovu zásobu rozbité elektroniky, šroubků a plastových blbůstek, které byly pro můj steampunk projekt naprosto ideální. Opatrně se vše rozdělalo a vybraly se jen ty věci, které byly nějakým způsobem zajímavé a vlezly se na podklad.


"Rukáv" a "nohavice"

Aby to pěkně pasovalo, bylo potřeba vše správně vyměřit; aby byl výsledný efekt co nejvěrohodnější, jako podklad sloužila useň a na ní kus obroušeného plechu, který mi pomohl zpracovat taťka, jelikož k tomu byla přece jen potřeba trochu větší síla.

Pečlivě jsem si naměřila předloktí i holeň tak, abych mohla správně vyřezat tvar na usni. Poté jsem změřila obvody a vystříhala pásky. Jelikož se dřív taťka věnoval zpracovávání usní, měl i jedno udělátko (jehož název jsem zapomněla), které do usně dělalo dírky. A tak se všechny spoje nadírkovaly a spojily nýtky, do kterých jsem musela bušit div mi ruky neupadly, protože to pořád ne a ne držet. :D

Dále jsem si naskládala všechny komponenty na plech tak, aby se tam vše vlezlo a tam, kde budou muset být dírky, jsem si zaznačila tečku fixou. Dále jsem všechno sundala a dali jsme se do vrtání.Jakmile byly všechny díry vyvrtány, musel se plech ohnout a dále jsem ho nasprejovala zlatou barvou. Poté opět přišla řada na ony nýtky, kterými se spojil plech s usňovým podkladem.


Teď už jen přišla řada na lepení. Vzala jsem svoji starou dobrou kamarádku tavnou pistoli a dala se do připevňování jednotlivých částí podle fotky na podklad. Nejednou jsem se spálila, ale na to si člověk během práce s tavkou zvykne. :D

Jakmile bylo vše na místě, byl čas to vše vyzkoušet!


Ach, jak krásně to na začátku vypadalo... Ono by to tak vypadalo i nadále, ale když to - především ta "nohavice" - musí během nošení neustále trpět nárazy při chůzi, postupně se některé těžké části uvolní. Bezpochyby účinnější varianta by bylo lepení Patexem, ale ten bohužel rozpouštěl zlatý film, což nepřipadalo v úvahu. Holt člověk musí dávat pozor jak chodí. :D

Brýle

Jakmile byly části na končetiny hotovy, přišlo na řadu to nejdelikátnější - brýle. Jako podklad sloužily svářečské brýle.


Nejprve se na ně nalepily všechny základní detaily, u kterých nevadilo, že budou celé zlaté.


Poté jsem opět vše nasprejovala zlatým sprejem a po zaschnutí se připevnily ozdoby, které již zlaté být neměly.


Dále mi opět musel pomoct taťka, tentokrát s vrtáním držátka na sklíčka. Jakmile tam byla připevněna, přišel čas na barvení.


Smíchala jsem si dva akrylové spreje do mističky a pustila se do vytahování některých detailů, jako např. vnitřek matic, čočku na jednom oku či samotné rámování brýlí.


A voilá! Brýle byly hotovy!


Děkuji moc mému tátovi za pomoc! ^^


Oblečení

Jelikož jsem v té době ještě nevlastnila šicí stroj, musela jsem se spokojit s tím, co dům dal nebo obejít sekáče. Díky bohu jsem vše našla doma a kraťasy našla za krásnou cenu v second handu.

Jediné, co jsem musela upravit, byla vesta; knoflíky byly moc daleko od sebe, a tak mi byla vesta velká. Musela jsem je odpárat a přišít nové. Chtěla jsem ještě přidat detaily jako stuhy a kroužky, ale znáte předconové nestíhání. :D Nakonec jsem však i docela ráda, že jsem tam tyto věci nedala; vypadá to teď možná i líp.No, a teď už jen stačilo si vše zkusit naráz a těšit se na Animefest, kde měl tento cosplay svoji premiéru!


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama