Animefest 2016

2. května 2016 v 19:31 | Shizu |  Cony
Tak, a opět je tu za námi jedna velká a významná akce - Animefest. Jelikož jsem minulý rok jaksi nestihla napsat mé postřehy a zážitky, musím to letos řádně napravit! Tak tedy - jde se na to!
Přípravy před Animefestem byly opravdu hektické; snad nejhektičtější za celou dobu, co chodím na cony. Sice jsem víceméně měla vše hotové, ale na poslední chvíli jsem si všimla, že mi na mých cosplayích chybí pár drobných detailů, které tam prostě musím mít, a tak započala panika a chaotické hledání všech věcí na poslední chvíli. Díkybohu jsem vše našla, a tak už jen stačilo dokončit potřebné drobnosti a těšit se na nadcházející Animefest.

Pátek

Již od rána jsem opět panikařila a dokončovala poslední věci na můj cosplay Megurine Luky, aby byl na odpoledne řádně připravený a hotový. Také jsem musela chystat spaní pro mé kamarády, aby měli kde složit hlavu, až se večer vrátíme domů. Vše jsem naštěstí stihla, a tak už pouze zbývalo navléknout se do cosplaye, nalíčit se a vyrazit omrknout terén.

Jelikož jsem si byla vyzvednout náramek již ve čtvrtek, odpadla mi starost stát ve frontě a zdlouhavě tam čekat. S klidem v tváři a sevřeným žaludkem jsem opět po roce vstoupila na ono "místo činu" a sledovala, co vše se za tu dobu změnilo; k mému překvapení bylo venku vše víceméně stejné jako předtím, pouze se trochu pozměnilo umístění stanů.


Jakmile jsem obhlídla venkovní prostory, vydala jsem se do rotundy, kde mě čekalo velké překvapení - nebyli tam skoro žádní lidé! Zděšeně jsem se podívala na hodinky, jestli jsem omylem nevyužila své schopnosti cestovat časem o den dříve, ale čas byl docela rozumný, tudiž to nebyl důvod, proč to tam tolik prořídlo.

Pomalu jsem si celou rotundu prošla, až jsem dorazila k velkým schodům nahoru, vedle kterých byl otevřen vchod do mnou dříve nepoznaných prostor; hala A1. Zmateně jsem vešla dovnitř a nevěděla, kam pohlédnout dříve; stánky nalevo, stány napravo, přede mnou i za mnou a spousta lidí k tomu (proto ta prázdná rotunda!). Začala jsem si prohlížet tento prostor zevrubněji a cítila, jak se ve mně pomalu, ale jistě rozlévá pocit neskutečné radosti, že jsem právě tam, kde jsem.


Poté mne již bohužel tlačil čas, jelikož jsem se musela vrátit domů nachystat věci pro mé spolunocležníky a jet vyzvednout moji kamarádku DeiDei, která měla přijet. I dojela jsem domů, vyměnila paruku za čepici a utíkala do obchodu nakoupit poslední potřebné potrvainy. Naštěstí vše netrvalo dlouho a já vše v klidu stíhala. Jakmile vše bylo nachystané, šla jsem vyzvednout DeiDei a zanedlouho jsme opět vyrazily směr Výstaviště.

Lidí již bylo ve frontě o poznání méně, a tak jsme nemusely ani dlouho čekat. Jakmile jsme měly na rukou náramky obě, vyrazily jsme směrem vpřed prozkoumávat prostory. Tento den byl spíše takový poznávací, jelikož ta pravá akce vždy nastává až v sobotu (o to více mne mrzí, že jsem si Luku nevzala právě na tento den, ale byly jsme již domluvené s mojí twin Yuzu, že si na sobotu vezmeme naše Life is Strange cosplaye; sice jsme měly být v pátek spolu jako Miku a Luka, ale bohužel se Yuzu v pátek nemohla dostavit :c Snad to příště vyjde lépe...).

Když jsme se setkali se všemi lidmi, kteří u mě měli přespávat, pomalu jsme vyrazili směr domov, abychom načerpali síly na další den. Pátek nebyl tolik hektický, ale bylo to jen dobře; jak jsem již zmiňovala dříve, ta správná atmosféra na nás čekala v sobotu!


Sobota

Jakmile jsme ráno vstali, musela jsem se nachystat a jet ještě na nádraží vyzvednout moji twin Yuzu. Po úspěšném příjezdu domů jsme se všichni začali pomalu chystat na Animefest, abychom mohli co nejdříve vyrazit. Naštěstí to nedopadlo jako minulý rok a my se dostali do areálu Výstaviště relativně brzo, dokonce ještě před polednem!

Sluníčko krásně svítilo, a tak jsem měla možnost prozkoumat tohle místo pod denním světlem; všude byly různé povědomé tváře, šikovní cosplayeři a nikdo z nás nevěděl, kam dřív skočit. U kašny sedělo pár lidí a odpočívalo, u stanu s jídlem si vesele povídaly skupinky skládající se částěčně z civilistů a částečně z cosplayerů a ze stanu bojových umění jste mohli občas zaslechnout rázný křik.

Když jsem vešla do sluncem prosvětlené haly A1, div mi nepadla brada; připadala jsem si jako na těch obrovských zahraničních conech, na které jsem si vždy přála se dostat! Všude byla spousta roztomilých věcí, lidí v parukách nebo neko ouškách, skvělých cosplayů a zkrátka ta atmosféra byla tak úžasná, že mi chvíli trvalo, než jsem to vstřebala. Byla jsem tak ráda, že tam jsem a v tu chvíli jsem byla pevně rozhodnutá, že tento ročník si musím maximálě užít!


Během dne jsme tuto halu několikrát navštívili a nejednou si prohlíželi všechny možné věci ve stáncích. Osobně musím říct, že mě trochu zklamaly ceny, ale na druhou stranu to chápu; každý musí z něčeho žít. :D Letos jsem však všem možným plackám, anime přívěskům a plakátům odolala a radši podpořila své oblíbené umělce.


Za těch pár korun, co mi zbylo, jsem si například koupila několik věcí od svých art senpai Asano a Aifumi; jejich tvorbu sleduji již nějaký ten pátek a neskutečně je obdivuji, a tak pro mě bylo samozřejmostí si z jejich stánku něco odnést.


Dále jsem si musela koupit i pár printů, když jsem měla příležitost potkat úžasnou Leontýnku v podání Ayaku a k večeru se mi poštěstilo narazit i na Kuromara. :3


Nakonec jsem však neodolala a i na oněch předražených stáncích jsem si koupila jednu Hannibal placku a steampunk přívěsek. I regret nothing. <3


Odpoledne jsme také navštívili přednášku o výrobě masek a prostetik od Made in Titan, která mě neskutečně inspirovala a spoustu nového naučila. Doufám, že nasbírané informace budu moci časem použít i v mé cosplay tvorbě. :3


Poté jsme se tak různě potulovali po areálu; občas venku, občas uvnitř. Bylo docela pěkně, ale foukal vítr, takže obojí přišlo střídavě vhod. K večeru jsme ještě navštívili přednášku od Pavla Vykydala alias Paul de Quiz o marketingu cosplaye, kde jsme se dozvěděli spoustu zajímavých poznatků a po skončení této přednášky jsme se pomalu přesunuli domů vyspat se na poslední den Animefestu.

Neděle

Bohužel jsem nestihla dokončit svůj cosplay Drocella Keinze a ani jsem k sobě nakonec neměla Ciela, tak jsem se rozhodla změnit trochu plán a vzít si steampunk civil. Neděle už přece jen bývá taková docela uvolněná, a tak bylo lepší vzít si něco pohodlnějšího.

Když jsem na Animefest neposledy dorazila, poněkud mě překvapilo, jak byly prostory oproti sobotě prázdné; návštěvníky jsme potkávali především s kufry, cosplayerů již bylo opravdu poskrovnu. Počasí nás však příjemně překvapilo; místo toho, aby na nás tradičně jako každý rok pršelo, tak nás jen mírně ochlazoval občasný větřík a sluníčko poskakovalo mezi našedlými mraky a drobnými útržky azurové oblohy.


Zvažovali jsme, zda se jít poprvé podívat na slavnostní zakončení, ale nakonec jsme usoudili, že bude lepší vrátit se dřív, sbalit si a konečně si oddechnout. Díkybohu, že jsme nejeli šalinou, jelikož ty byly pokaždé narvané, že jste museli čekat klidně i na třetí spoj, abyste se vůbec dostali dovnitř. :D


Než jsem se nadobro vzdálila od místa činu, naposledy jsem se ohlédla a s hřejivým pocitem na srdci byla vděčná za to, že jsem měla možnost ty tři dny strávit právě na tomto místě a se skvělými lidmi, kteří mi už teď chybí. <3


Shrnutí

Co se týče celkového pocitu z Animefestu, tak mám neskutečnou radost. Poslední dobou bylo takové mrtvé období a Animefest mě konečně nabil energií, kterou jsem tolik potřebovala. Potkala jsem spoustu skvělých lidí, za které jsem moc vědčná a získala spoustu krásných fotek (které přidám později).

Když zhodnotím program, tak ten mě popravdě řečeno moc nezaujal, ale našlo se tam pár přednášek, na jejichž názvu se mi zadrhlo oko (mezi nimi i ony dvě, na kterých jsme byli). Sice jsem se chtěla podívat i na další, ale bohužel okolnosti mi nepřály. Program tedy nebyl úplně marný, ale například některé přednášky mohly být v trochu jiný čas.

K prostorám nemám absolutně co vytknout. To, že se otevřela nová hala A1, bylo příjemné překvapení a celková úroveň conu stoupla o nejeden stupeň. Pro příště bych však dala více vědět o výstavě Figubo, která se nacházela nahoře podél haly, kde však moc lidí nechodilo.


Sečteno a podtrženo; letošní Animefest pro mě byl opravdovým zážitkem a moc se těším na další ročník. Tento víkend jsem se opět pouze přesvědčila o tom, že tento con je pro mě ten nejlepší v Česku. Nyní již odpadla starost o "budget" na AF a můžu se plně pustit do přípravy dalších cosplayů, mezi nimi možná i nějaký, se kterým příští rok zkusím štěstí v nějaké cosplay soutěži. ;)

Jak jste si Animefest užili vy? ^^
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ryuu L Ryuu L | Web | 3. května 2016 v 14:44 | Reagovat

možno sme na seba niekde narazili :33 bola som tam s kamarátom ako Evie Frye z Assassin's Creed spolu s Jacobom, ktorý tam potom v nedelu blúdil sám :D
toto bol môj vôbec prvý Animefest a bol viac než úžasný :) som rada, že som sa ho zúčastnila a že som si ho dokázala užiť :) po tomto som sa stretla s vela slovákmi, ktorí už ale tie slovenské cony pomaly odmietajú, takže mám pocit, že to čo chvíla u nás zanikne (prinajhoršom nudou :D)

2 Snílek. Snílek. | Web | 3. května 2016 v 19:43 | Reagovat

Leontýnku jsem potkal taky, a musím říct, že jsem si nebyl jistej, jestli je to opravdu ona, nebo jestli se jedná o nějakou postavu z anime. :D
Své poznatky z Animefestu zmiňuju u sebe na blogu, takže si to pmužeš přečíst.
PS: Zavidím ti ten obrázek Big Hero 6. Kdybych ho našel, už je můj :D :P

3 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 7. května 2016 v 11:38 | Reagovat

Jsem ráda, že jsme se tam potkaly, i když jen na chvilku (pokud pamatuješ, spěchala jsem na přednášku)
Taky mě to dost nabilo energií, což se mi v minulých letech tolik nestávalo. Animefest nabírá opravdu mezinárodní úroveň. Taky jsem psala reportáž :), jinak, pro větší zveřejnění napiš email organizátorům AF (na webovkách je přesný email) a oni tvoji reportáž v průběhu času zveřejní na svých ofiko stránkách :)

4 Majklice†Světice Majklice†Světice | Web | 21. května 2016 v 13:43 | Reagovat

Jestli jsi byla ta Luka, kterou jsem viděla na fotkách (což hádám ano), tak ti to fakt hrozně moc slušelo! :D
lol, tak si tak pročítám blogy s reportážemi a lituju, že jsem nešla. Ten stánek s maneki neko vypadá hezky :D

5 shizu-cosplay shizu-cosplay | E-mail | Web | 11. června 2016 v 10:09 | Reagovat

[1]: Jé, tak to je možné, postav z Assassina jsem tam potkala hodně. :D
Jsem ráda, že sis jej užila, je to skvělý con. :3 Se slovenskými cony bohužel nemám zkušenosti, ale co jsem tak slyšela, tak např. CS je docela dobrý con, ale dunno. ._.

[2]: To je pravda, byla to docela rarita potkat postavu z českého filmu zrovna na Animefestu. :D
Dobře, dobře, mrknu na to :3
Ten byl naprostá náhoda :D Vybrala jsem si totiž takový ten "surprise" balíček a shodou náhod tam byl. :D

[3]: Nápodobně. :) Jen škoda, že na tak krátkou chvilku. :/ Doufám ale, že sis přednášku užila. :)
To ano; když otevřeli nové prostory, posunulo se to hned o několik levelů výš. :3 A Tvoji reportáž si ráda přečtu, hned jak najdu trochu času. :) A orgům jsem již psala, děkuji za tip ^^

[4]: Byly tam dvě Luky, tak nevím, kterou jsi viděla. :D Každopádně děkuji moc~ ^w^
To ano, Animefest byl letos skvělý. Ale aspoň se můžeš připravovat na další ročník. ^^ Věřím, že nezklame a opět si jej všichni užijeme, jak jen to jde! :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama