Srpen 2017

Cosplay prints!

22. srpna 2017 v 23:16 | Shizu |  Další informace
Ahojte všichni!
Konečně se mi povedlo vytisknout své historicky první printy! Zde je kompletní nabídka snímků k zakoupení~
Velikost printu je 10x15 cm.
(jedná se pouze o ukázku motivů, tudíž jsou všechny fotky oříznuty, originálně mají odlišný formát)


Pokud máte o některý z printů zájem, napište mi na email shizu050897@gmail.com, sem do komentářů (i s kontaktem, na kterém Vás mohu kontaktovat) nebo mi napište zprávu/komentář na mé FB page. ^^


Děkuji všem za Vaši podporu! <3

Vaše Shizu~

Zahušťování paruky pomocí vlastních šitých vrstev

19. srpna 2017 v 14:19 | Shizu
Ne vždy Vám do schránky dorazí správně hustá paruka, jak jste si představovali, nebo naopak potřebujete paruku mnohem hustší, než se dá vůbec sehnat. A tak je potřeba vytvořit si další vrstvy, které se následně všijí do paruky. Pokud jste se rozhodli použít ostříhané vlasy z této již existující paruky a neslučovat dvě do jedné, jste tu správně! V tomto návodu Vám ukážu, jak jsem si s tím poradila já.

Fem Ginko progress

19. srpna 2017 v 14:18 | Shizu
Jelikož jsem se po poněkud delší pauze opět rozhodla pro nějaký ten anime cosplay, následovala řada příprav a úprav.
Tentokrát jsem se rozhodla pro postavu Ginka z anime Mushishi v mnou upravené ženské verzi. Byl to takový cosplay necosplay, jelikož jeho oblečení je poměrně jednoduché na sehnání (a mé cosplay přesvědčení ještě nedošlo do takových hranic, abych si šila i obyčejnou košili a kalhoty, které mohu sehnat v secondhandu), a tak jediné, na čem bylo potřeba zapracovat byla paruka.
Udělala jsem tu chybu a zkusila si objednat jednu z levnějších dlouhých paruk, které jsem našla na eBayi, u čehož jsem poprvé pocítila ten rozdíl v ceně a kvalitě. Paruka mi přišla ošklivě střižená, řídká a nehorázně pelichala. Původně jsem měla v plánu udělat dlouhovlasou verzi, ale při zjištění stavu paruky jsem naznala, že není čas a prostor na to objednávat paruku další, nýbrž se nějakým způsobem pofackovat s tímto neštěstím.
A tak píšu tento článek, kde Vám ukážu, jak jsem postupovala a co z toho nakonec vzniklo. Zajímá vás výsledek? Pokračujte ve čtení!

Návody

19. srpna 2017 v 11:03 | Shizu
!PŘIPRAVUJE SE!
Zde najdete články s postupy, jak se co dělá, od česání a údržby paruk přes styling, šití, až po různé tipy a triky.


Jak rozčesávat vlnitou paruku

14. srpna 2017 v 13:09 | Shizu
Pokud jste také pyšným vlastníkem vlnité paruky, jistě se budete dříve či později potýkat s problémem, jak vlastně takovou paruku česat, aby jedotlivé lokny zůstaly stále krásné a perfektně stočené. Tyto paruky se samozřejmě musí česat opatrněji a trochu jiným způsobem než paruky rovné, a pokud si s touto trampotou nevíte rady, pokračujte ve čtení tohoto článku, neboť zde se dozvíte, jak správně na to!