Fem Ginko progress

19. srpna 2017 v 14:18 | Shizu
Jelikož jsem se po poněkud delší pauze opět rozhodla pro nějaký ten anime cosplay, následovala řada příprav a úprav.
Tentokrát jsem se rozhodla pro postavu Ginka z anime Mushishi v mnou upravené ženské verzi. Byl to takový cosplay necosplay, jelikož jeho oblečení je poměrně jednoduché na sehnání (a mé cosplay přesvědčení ještě nedošlo do takových hranic, abych si šila i obyčejnou košili a kalhoty, které mohu sehnat v secondhandu), a tak jediné, na čem bylo potřeba zapracovat byla paruka.
Udělala jsem tu chybu a zkusila si objednat jednu z levnějších dlouhých paruk, které jsem našla na eBayi, u čehož jsem poprvé pocítila ten rozdíl v ceně a kvalitě. Paruka mi přišla ošklivě střižená, řídká a nehorázně pelichala. Původně jsem měla v plánu udělat dlouhovlasou verzi, ale při zjištění stavu paruky jsem naznala, že není čas a prostor na to objednávat paruku další, nýbrž se nějakým způsobem pofackovat s tímto neštěstím.
A tak píšu tento článek, kde Vám ukážu, jak jsem postupovala a co z toho nakonec vzniklo. Zajímá vás výsledek? Pokračujte ve čtení!


První dojmy

Když mi paruka přišla, musela jsem si ji samozřejmě vyzkoušet. :D Zde je jedna finální zkušební fotka:


Vzhledem k tomu, že paruka byla naprostý kekel opravdu docela řídká, tak na vrchu hodně prosvítala síťka, což bylo samozřejmě nežádoucí. Začala jsem tedy přemýšlet, co s tím. Koupit další paruku? Sešít je dohromady? Měsíc jsem na to už neměla, další paruka by mi nestihla dojít, navíc kdoví, co by za katastrofu přišlo tentokrát. Kruciš kruciš...


Nakonec jsem došla k názoru, že budu muset jednoduše "rozpůlit" délku a přidat ji do stávající paruky. S tím jsem ovšem neměla dostatečné zkušenosti, a tak jsem se obrátila na pár cosplay poraden v Modrém Pekle (er ehm, na Facebooku). Původně jsem měla totiž v plánu jednotlivé pramínky lepit tavnou pistolí a následně je sešít pruhem látky, ale znalé duše mi poradily, že je lepší to sešít rovnou. Inu, začala jsem googlit a nalezla jedno skvělé video, kde to paní krásně vysvětluje. Inspirovala jsem se a plna odhodlání se jala dílo konat!

Směle do toho a půl je hotovo!

Prvně jsem paruce odstřihla ohon, jež jsem si odměřila, aby délka odpovídala polovině nejdelších vlasů na paruce. Následně jsem si vytvořila jednotlivé vrstvy pomocí maskovací pásky a pustila se do šití. Chvíli jsem bojovala se svým šicím strojem, ale díkybohu se nakonec umoudřil a spolupracoval.


Jakmile byla sešitá první vrstva, udělala jsem ještě vrstvu druhou. Měla jsem připravené ještě další dvě, ale po přiložení těchto dvou vrstev k paruce jsem naznala, že by to mohlo stačit.
Začala jsem tedy přišívat vrstvy k paruce v místech, kde byla síťka vidět nejvíce. Nakonec jsem ještě udělala jednu menší vrstvu, která přišla ještě do ofiny, aby byla hustší.
Jakmile byly tyto úpravy hotovy, vyzkoušela jsem, jak to všechno drží. A ono to fakt drželo! Teď už jen zbývalo paruce dát nějaký tvar a nastylovat ji.
Stříhání a poslední detaily

Jakmile byl základ hotov, pustila jsem se do stříhání. To už byla oproti předchozímu drbání se s jednotlivými "nespoutanými" vlasy procházka růžovou zahradou, a tak jsem byla brzy hotová.
Pak už jen přišel na řadu drobný styling a dílo bylo téměř hotovo!

Nakonec jsem ještě provedla drobné úpravy co se týče barvy paruky, a to vystínování kořínků na vršku.


A voilá! Paruka byla hotová!


Pokud Vás zajímá přesný postup zahušťování paruky, můžete si přečíst můj návod:

Zahušťování paruky pomocí vlastních šitých vrstev

Tak, to by bylo jinak vše, co se týče mého progressu u fem cosplaye Ginka z anime Mushishi. Doufám, že se Vám tento progress líbil a budu se těšit na shledání u dalšího článku!

Vaše Shizu~
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama