Jak rozčesávat vlnitou paruku

14. srpna 2017 v 13:09 | Shizu
Pokud jste také pyšným vlastníkem vlnité paruky, jistě se budete dříve či později potýkat s problémem, jak vlastně takovou paruku česat, aby jedotlivé lokny zůstaly stále krásné a perfektně stočené. Tyto paruky se samozřejmě musí česat opatrněji a trochu jiným způsobem než paruky rovné, a pokud si s touto trampotou nevíte rady, pokračujte ve čtení tohoto článku, neboť zde se dozvíte, jak správně na to!

Rozčesávání vlnité paruky

  1. Na prvním obrázku můžete vidět moji dlouhou vlnitou paruku na Megurine Luku, jež jsem měla na letošním Animefestu. Jistě každý z Vás zná ten všudypřítomný chaos a spěch během každého conu, tudíž není čas si po dlouhém dni sednout ke stolu a pustit se do pečlivého rozčesávání paruky. A tak jsem tuto paruku nechala napospas uchovanou v sáčku, čekající na dobu, až bude čas ji rozčesat. A ten čas přišel právě teď!
  2. Nejprve je potřeba rozlišit si jednotlivé lokny. Mohou Vám při tom pomoci spony či "klipáky", kterými si uchytíte nerozčesané lokny, abyste si je lépe rozlišili a nepletly se Vám do cesty při česání. Bohatě však vystačí, když si hlavu s parukou postavíte na kraj stolu tak jako já a na jednu stranu si budete "odkládat" rozčesané části a na druhé budete mít ty, které teprve přijdou na řadu.
  3. Začněte tím, že si najdete první loknu. Pečlivě prohlédněte i prameny poblíž, jelikož se mohla rozdělit na víc pramínků, které by potom strukturou vlnění neseděly do dalších loken. Opatrně ji oddělte od zbylé části a začněte s česáním. Můžete použít hřeben či kartáč, osobně se mi však nejlépe pracuje s kartáčem Tangle Teezer.
  4. Začínejte vždy odspodu, nečesejte paruku přes sílu a pokud narazíte na nějaký ten chuchvalec, zkuste jej opatrně rozmotat ručně, párkrát jej pokropte emulzí vody a aviváže (poměr 4:1), a teprve potom do něj opět zkuste zasáhnout hřebenem/kartáčem. Nebojte se česat až navrchu paruky, jedině tak docílíte hladkého dojmu bez stojících a rozcuchaných vlásků. ^^
  5. Jakmile máte loknu rozčesanou, pořádně ji zakruťte ve směru jejího stočení a přestříkněte lakem na vlasy.
  6. Jemně pusťte loknu a mírně ji roztočte. Položte si její konec do dlaně a párkrát ji "potěžkejte" nahoru a dolů, než ji pustíte.
  7. Lokna by měla pěkně držet tvar a být ucelená a hladká.
  8. Tuto rozčesanou loknu si položte na kraj a pokračujte s další. Opakujte postup (bod 4. - 6.).
  9. Jakmile budete u konce, můžete paruku ještě mírně přestříknout lakem na vlasy, aby lépe držela svůj tvar a vlasy Vám nelítaly na všechny strany.

Voilá! Paruka je učesaná!


Máte-li jakékoliv otázky, nevíte si s něčím rady nebo Vás napadá, o čem bych mohla napsat další tutrial, napište mi sem komentář! Budu ráda za jakoukoliv odezvu. ^^

Doufám, že Vám tento mininávod pomohl. Děkuji za přečtení a naviděnou u dalšího článku!

Vaše Shizu~


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 DeiDei DeiDei | 14. srpna 2017 v 18:31 | Reagovat

Teď už budu konečně vědět jak na to! Pěkný článek :)

2 shizu-cosplay shizu-cosplay | 15. srpna 2017 v 22:48 | Reagovat

[1]: Děkuju moc, jsem ráda, že ti článek pomohl ^^

3 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 20. srpna 2017 v 0:08 | Reagovat

Wow, je to nádherná paruka, ale tvoje cosplaye jsou úžasné, tak k tomu tohle prostě patří. :)
Třeba jednou až třeba budu mít příležitost, vím, jak se o paruku starat. Díky.
Otázka mimo článek: pamatuješ si ještě na mně nebo na můj blog? Kdysi jsme se potkávaly na mini-tanečních, jestli pomůže :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama